Grupa II

Od poniedziałku (14 czerwiec) głównym tematem jest temat: Pojazdy lądowe, wodne i powietrzne.

Dziecko:

• nazywa różnego rodzaju pojazdy, opisuje i porównuje ich wygląd,
  • posługuje się nazwami pojazdów: lądowych, wodnych i powietrznych,
  • rozpoznaje i nazywa pojazdy: osobowe, ciężarowe i specjalne,
  • rozpoznaje odgłosy wydawane przez pojazdy lądowe, wodne i powietrzne,
  • wie o uprzywilejowaniu w ruchu drogowym pojazdów specjalnych,
  • zna zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze,
  • rozumie potrzebę zakładania kasku i ochraniaczy w czasie jazdy rowerem,
  • rozumie potrzebę stosowania pasów bezpieczeństwa i fotelików w czasie jazdy samochodem,
  • zna zasady bezpiecznego korzystania ze środków transportu wodnego, lądowego powietrznego,
  • wie jak należy się zachowywać podczas podróży.

Drodzy Rodzice.

Dnia 10 czerwca (czwartek) o godz. 15.30 odbędzie się zebranie dotyczące ważnych spraw organizacyjnych związanych z nowym rokiem szkolnym dla rodziców dzieci 5 – letnich. Prosimy o obecność tylko jednego z rodziców dziecka.

Drodzy Rodzice.

Dnia 1 czerwca (wtorek) będziemy obchodzić Dzień Dziecka. Dlatego zwracam się z prośbą, aby w tym dniu dzieci były ubrane na kolorowo.

Dnia 2 czerwca (środa) bierzemy udział w Akcji „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”
i w tym dniu zwracam się z prośbą o ubranie dzieci na niebiesko.

Drodzy Rodzice.
Uprzejmie prosimy, aby każde dziecko przyniosło do przedszkola jedno opakowanie
chusteczek higienicznych wyciąganych.

Serdecznie dziękujemy.

Drodzy Rodzice.

Kontakty indywidualne, podczas których chętni rodzice mogą umówić się na spotkanie, które umożliwia  spokojną rozmowę na temat indywidualnego rozwoju każdego dziecka i jego postępów
w różnych obszarach:

•  1 i 3 poniedziałek miesiąca w godzinach 15.15 – 15.45.

Zapraszamy😊 .

Drodzy Rodzice.

Podaję adres e – mailowy naszej grupowej poczty, który będzie służył do naszych wspólnych kontaktów: maluchyprzedsszkole5@gmail.com

Dzień Babci i Dzień Dziadka