Plan roczny

Roczny plan pracy Przedszkola Miejskiego nr 5 w Dębicy na rok szkolny 2023/2024.

W tym roku realizujemy temat:

Przedszkole animatorem ruchu”- wspomaganie dzieci w rozwoju umiejętności ruchowych.

• Codziennie będziemy prowadzić ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej  i innych różnorodnych przyborów do ćwiczeń gimnastycznych inspirujących dzieci do twórczej aktywności ruchowej.
  • Promujemy zdrowy styl życia dzieci – będziemy organizować aktywny wypoczynek dzieci poprzez spacery, wycieczki poza przedszkolem.
  • Będziemy organizować zabawy i ćwiczenia ruchowe w salach, na ogrodzie przedszkolnym z wykorzystaniem przyborów i sprzętu do gimnastyki (chusty animacyjnej) – będziemy zachęcać dzieci do wszelkich zabaw związanych z ruchem (indywidualnych, zbiorowych, samorzutnych lub zorganizowanych).
  • Będziemy prowadzić ćwiczenia wyciszające i  relaksacyjne z wykorzystaniem muzyki.
  • Będziemy prowadzić zajęcia edukacyjne o charakterze prozdrowotnym.
  • Zorganizujemy Przedszkolną Spartakiadę dla dzieci z okazji Dnia Przedszkolaka.
  • Zorganizujemy Sportowy pokaz mody – Pierwszy Dzień Wiosny.
  • Zorganizujemy zawody sportowe dla dzieci z okazji „Dnia Dziecka”.
  • Zorganizujemy Przedszkolny Konkursu plastyczno – techniczny dla dzieci i rodziców „Ulubiony sport”.
  • Będziemy organizować zajęcia sportowe w Szkole Podstawowej nr 6 i innych wyjść do różnych kompleksów sportowych (np. stadion, siłownia).
  • Zorganizujemy spotkania ze sportowcami z różnych dyscyplin.
  • „Taniec to samo zdrowie” – zorganizujemy warsztaty taneczne na terenie przedszkola.
  • „Jestem małym ratownikiem” – zorganizujemy warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci.
  • Zorganizujemy  gimnastyczne zajęcia integracyjne z rodzicami – zajęcia otwarte.
  • Zorganizujemy Przedszkolny przegląd choreografii tanecznych, pokaz Zoomby z okazji Dnia Tańca (29 kwiecień).
  • Zorganizujemy międzygrupowe zawody sportowe w dwóch grupach wiekowych podczas z okazji Dnia Sportu (6 kwiecień).