Witam wszystkie przedszkolaki😊.

Zapraszamy na spotkanie z panią z religii: 23.06 – 24.06.2020r.

Dzieci młodsze.

Zapraszam do zapoznania się z opowiadaniem „Wyjątkowy dzień w przedszkolu”:
Dzisiaj w przedszkolu był wyjątkowy dzień. Pani katechetka opowiadała dzieciom o tym, jaki dobry był Jezus i jak pomagał ludziom: uzdrawiał, karmił głodnych, pocieszał smutnych. Wszystkie dzieci od razu chciały Go naśladować.Tego dnia nikt na nikogo nie krzyczał ani się nie obrażał. Chłopcy grzecznie bawili się samochodami, a dziewczynki chętnie pożyczały sobie lalki. Kiedy przyszedł czas malowania w książkach, dzieci zgodnie dzieliły się kredkami, pożyczając sobie gumki i temperówki. Podczas drugiego śniadania nikt się nie przepychał, a Kacper nawet podzielił się z Wojtkiem jabłkiem.
Pani wychowawczyni kręciła ze zdumieniem głową i szeroko się uśmiechała, mówiąc, że ma grupę najgrzeczniejszych przedszkolaków. Dzieci też się śmiały, a Julka powiedziała:
– Jak to przyjemnie być dobrym dla innych. Dzisiaj jest najmilszy dzień w przedszkolu.

Zapraszam do zapoznania się z zagadką:
Gdy tata o coś prosi,
gdy babcia ciężkie siatki nosi,
gdy mama nyje podłogę,
ja chętnie im… (pomogę)

Zachęcam do wysłuchania piosenki „Bóg kocha mnie”:

Zachęcam do kolorowania ilustracji:

Wakacyjne odpoczynek.

Okazuję-miłość-wszystkim-ludziom.

Dzieci 5 – letnie

Zapraszam do zapoznania się z rozmową o wakacjach:

Wakacje to czas odpoczynku, zabaw, zwiedzania ciekawych miejsc. Nie możemy jednak zapominać o Jezusie, dlatego wśród przedmiotów przydatnych podczas wakacji powinien znaleźć  się różaniec i modlitewnik. Z Jezusem możemy się spotykać wszędzie: w górach, w lesie, na łące, w parku, nad wodą. Jezus chce, abyśmy byli szczęśliwi. Pragnie, abyśmy się cieszyli słońcem, ciepłą wodą, śpiewem ptaków, kwiatami na łące i drzewami w lesie. Chce także spotkać się z każdym z nas nie tylko w tych miejscach. Jest jedno miejsce bardzo szczególne, wyjątkowe – to kościół. Jezus czeka na spotkanie z nami. Gdy z Nim rozmawiamy, okazujemy Mu swoją miłość. W sposób szczególny czynimy tak podczas Mszy Świętej.

Zachęcam do zapoznania się z fragmentem Pisma Świętego:
„Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je”.

Nauka do rymowanki na pamięć:

Wakacje radośnie przeżywamy
i o Bogu pamiętamy .

Zachęcam do wysłuchania piosenki „Jezus tu jest”:

Zachęcam do wykonania ćwiczenia:

Wakacje czasem radosnego wypoczynku z Bogiem.

Zachęcam do kolorowania ilustracji:

Wędrówki wakacyjne.

Dzieci 6 – letnie.

Zapraszam do zapoznania się z rozmową o wakacjach:

Z Jezusem możemy się spotykać wszędzie: w górach, w lesie, na łące, w parku, nad wodą. Dobry Jezus chce, abyśmy byli szczęśliwi. Pragnie, abyśmy się cieszyli słońcem, ciepłą wodą, śpiewem ptaków, kwiatami na łące i drzewami w lesie. Lecz Jezus chce się spotkać z każdym dzieckiem nie tylko w tych miejscach. Jest też jedno miejsce bardzo szczególne, wyjątkowe. To świątynia. On czeka na spotkanie z nami i cieszy się, gdy z Nim rozmawiamy, gdy Mu dziękujemy, gdy okazujemy swą miłość, wyrażając ją podczas Mszy Świętej.

Zachęcam do zapoznania się z fragmentem Pisma Świętego Mk 10,13-16:

„Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy Królestwo Boże. Zaprawdę powiadam wam: Kto nie przyjmie Królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je”.

Nauka do rymowanki:

Choć wakacji nadszedł czas,
Jezus zawsze czeka nas.

Zachęcam do wykonania ćwiczenia:

Choć wakacji nadszedł czas, Jezus zawsze czeka nas.

Zachęcam do wysłuchania piosenki „Jezus Superbohater”: