Akcja „Razem na Święta”

Drodzy Rodzice?.

Nasze przedszkole bierze udział w tegorocznej akcji MEN „Razem na Święta”.
Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.  W ramach inicjatywy „Razem na Święta” nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Paczuszka dla Maluszka”.

Zapraszamy do działań w ramach akcji „Razem na Święta” poprzez:

• wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
  • samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków,
  • obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
  • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
  • zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
  • zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
  • przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
  • wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą,
  • i wiele innych.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji „Razem na Święta”.